Potrebujete peniaze a neviete ako ďalej? Nemáte dostatočné množstvo peňazí alebo si len chcete dopriať niečo o dosť drahšie? Určite pri týchto otázkach pomyslíte na pôžičku. Je lepšia pôžička od banky alebo od nebankových inštitúcií? Nebankové inštitúcie sa snažia čo najbližšie priblížiť bankám.

Úroky

Každý kto si chce vybrať pôžičku pozerá v prvom rade na úrok. Výhodnejšie úroky majú banky. Tie si overujú žiadateľov cez rôzne registre. Väčšina bánk žiada od svojich klientov, aby si zriadili bankový účet, pretože tým získajú detailný prehľad o klientovej finančnej situácii. Takto sa znižuje riziko a banka tak môže poskytnúť lepší úrok.

Výška Home Credit pôžičky

Výhodou pôžičky Home Credit je rýchlosť vybavenia vašej žiadosti. Home Credit je overený a spoľahlivý partner, ktorému môže málokto konkurovať. Rýchle spracovanie pôžičky aj on-line. V porovnaní s bežnou bankovou pôžičkou, tak môžete mať vaše peniaze oveľa skôr na vašom účte. Výhodou je tiež anonymita. Žiadateľ nemusí chodiť do banky, stáť vo fronte a dohadovať s úradníkmi.

O pôžičku Home Credit môžete požiadať spôsobom, ktorý vám najviac vyhovuje.

Vybavte si pôžičku telefonicky. Obľúbený spôsob, ktorý je praktický. Operátor vám detailne predstaví možnosti pôžičky. Home Credit má široké portfólio úverových produktov, ktoré sú „šité“ na rôzne podmienky. Určite si aj vy vyberiete optimálne riešenie pre vás.

O pôžičku môžete požiadať aj prostredníctvom formulára na internetovej stránke homecredit.sk . Spoločnosť vás bude následne kontaktovať zo svojho call centra.

Medzi nesporné výhody Home Credit pôžičky patrí možnosť ju kedykoľvek splatiť. Neplatíte za to žiaden poplatok ani pokutu. Môžete tak jednoducho posielať aj viac ako pravidelnú splátku. Čím viac pošlete, tým rýchlejšie budete mať splatené. Splatené peniaze tak môžete opäť využiť.

Pôžičku si tiež môžete jednoducho poistiť voči neschopnosti splácať, alebo pre prípad zneužitia karty v prípade, ak ste požiadali o kreditnú kartu. Zaistite seba a Vašu rodinu v prípade nepriaznivých životných udalostí ako je dlhodobá práceneschopnosť, strata zamestnania či ukončenie podnikania, priznanie invalidity alebo smrť. V týchto nečakaných situáciách poisťovňa uhradí priamo Vám alebo vašej rodine po dobu trvania poistnej udalosti.

Podľa skutočností viac peňazí dostanete od banky. Banka vám vie poskytnúť oveľa viac ako nebanková inštitúcia. Má o vás totiž prehľad. Nebanková inštitúcia od vás nič nežiada ani nepýta potvrdenia. Tieto spoločnosti sa však snažia priblížiť bankám, čiže celková výška pôžičky môže byť podobná ako u banky. https://www.pozicky123.sk/home-credit-pozicka/

Doklady

Každá banka od vás žiada doklady o príjme alebo výpisy z účtu, či iné potvrdenia, ktoré preukazujú, že máte trvalý príjem peňazí. Nebankové inštitúcie vám pôžičku dajú aj bez týchto potvrdení. Pre niektorých žiadateľov je to výhodné a tak si ľudia v tomto prípade skôr zoberú pôžičku od nebankových inštitúcií.

Vybavenie

V dnešnej dobe sa už dajú pôžičky vybaviť rýchlo, aj z pohodlia domova cez Internetbanking. Stále vznikajú nové banky, ktoré cez internet jednoducho fungujú. Väčšina poskytovateľov už funguje výhradne prostredníctvom internetu.  Pôžička sa dá však rýchlo vybaviť aj pri nebankovkách.

Účel pôžičky

Každý, kto si plánuje vybrať pôžičku, chce so svojimi peniazmi manipulovať slobodne a každý vie, na čo chce alebo potrebuje peniaze využiť.  Momentálne sú rozšírené bezúčelové pôžičky a to ako pri bankách tak aj pri nebankových inštitúciách.

Povolené prečerpanie

Tento typ úveru majú len banky. Ide o to, že ľudia môžu prečerpať svoje prostriedky na účte až do mínusových hodnôt. Peniaze sa splácajú tak, že ľudia pri prečerpaní vložia chýbajúce peniaze na účet, teda peniaze sa na účet pripíšu a hodnota sa vyrovná. Nebankové inštitúcie pre svojich žiadateľov nezriaďujú bankové účty a tak túto možnosť ani nemajú.

Bezpečnosť a dôveryhodnosť

Čo sa týka bezpečnosti a dôveryhodnosti, najlepšie je si vybrať pôžičku v banke, pretože všetky banky sú overené a nemôžu krivo konať. Môžete naraziť na akúkoľvek nebankovú inštitúciu, ktorá bude ponúkať to najvýhodnejšie z najvýhodnejšieho a pri tom vás môžu oklamať. V tomto prípade si najprv nebankových poskytovateľov overte. Tí správni, ktorým môžete veriť, sú registrovaný v Národnej banke Slovenska.

Pôžičky od banky a od nebankových inštitúcií