Ak si chcete dopriať Vianoce plné darčekov, a ak chcete obdarovať svojich blízkych niečím luxusným, asi ste premýšľali nad vianočnou pôžičkou. Ak nemáte pred Vianocami dostatok hotovosti na vašom účte, vianočná pôžička vyriešime vaše starosti s vianočnými darčekmi. Vyberte si však takú pôžičku, ktorá vám nenarobí neskôr vrásky na čele. Pozrite si náš krátky prehľad vianočnými pôžičkami.

Vianočná pôžička od nebankovej spoločnosti

Ak si potrebujete požičať nižšiu sumu, môžete si vybrať rýchlu pôžičku. Na výber máte viacero produktov, ktoré sú schválené rýchlo. Porovnajte si však viaceré produkty, aby ste si vybrali tú najvýhodnejšiu. Vianočná pôžička od nebankovej spoločnosti je výborným riešením pre žiadateľov, ktorí nepochodili v bankách, ale radi by tiež čerpali nejaké tie peniaze pred Vianocami. Spotrebák od nebankovky je z pravidla rýchlejšie vybavený a menej prísny.

V dnešnej dobe ostali na slovenskom úverovom trhu už iba akreditovaní a veľmi seriózni nebankoví poskytovatelia. Pri nebankových pôžičkách síce sú úroky vyššie ako bežne bankové spotrebne úvery, ale ako som už napísal klient ma vyššiu šancu schválenia úveru aj napriek tomu, že v banke nepochodil. Divoká éra super vysokých úrokov sa už tiež skončila a žiadatelia máju jedinečnú možnosť získať pôžičku za relatívne dobrých úrokov, nakoľko zo zákona sú úroky pre nebankové spoločnosti regulované a môžu dosiahnuť maximálne dvojnásobok priemerného trhového úroku ako sú pri bankách.

Bankové pôžičky

Aktuálne sú úrokové sadzby na najnižších hodnotách. Banky ponúkajú rôzne zvýhodnené vianočné pôžičky, ktoré zaručia splnené vianočné sny. Rovnako ako pri nebankových spoločnostiach buďte opatrný, a nekúpte vianočný darček na základe neuváženej pôžičky, ktorá sa môže predražiť.

Pozrite sa na iné možnosti vianočnej pôžičky

Ak potrebujete pôžičkou vykryť len krátke obdobie a viete že v januári budete mať peňazí viac (vianočné odmeny, provízie…) môže byť pre vás ideálnym riešením vianočnej pôžičky kreditná karta, alebo povolené prečerpanie na účte tzv. kontokorent. Vianočná pôžička od Poštovej banky Kreditná karta poskytuje aj tzv. bezúročné obdobie, kedy neplatíte žiaden úrok. Toto je skutočne vhodný produkt pre tých, ktorí vedia, že im v priebehu pár dní prídu na účet peniaze.

Rada na záver – nepožičiavate si príliš veľkú sumu, aby ste ju boli schopný včas a riadne splácať.

Ako na Vianočné pôžičky?